.

.

úterý 22. září 2015

Děje se v kosteleNikdy bych si nemyslela, že v kostele strávím téměř 1 třetinu dne. Nejdéle co jsem na tomhle místě byla, bylo když jsem se vdávala a to je již krásných 11 let. Tento krásný kostel Nanebevzetí Panny Marie je v Šumperku,kousek pod radnicí. Je to již 10 let kdy se tento skvost podařilo opravit a dát do pořádku opravdu z chátrajícího a polozbořeného kostela. Tento slavný den, který jsem si upřímně velmi užila, se zde konalo slavnostní přijetí mé dcery na střední školu. Vybrala si obor cestovního ruchu a hotelníctví, tak snad jí škola bude dobře dlážděnou cestou před dospělostí , a za 4 roky si zde převezme maturitní vysvědčení. 
Tohoto dne, se zde konalo zahájení oslav pod názvem "Dny evropského dědictví". Bylo to vlastně i k oslavám kostela a uplynulých 10ti let od jeho rekonstrukce. Musím podotknout, že před těmi deseti lety, zde Barunka vystupovala se sborem mateřské školy, jakož to k oslavám otevření této krásné budovy. Dnes, zde hrála a zpívala moje oblíbená kapela O5a Radeček.Kluci jsou ze Šumperka a bubeník dokonce z Kolšova, kde nyní bydlíme i my :-) Koncert byl velmi ojedinělý, a specifický především svou akustikou. Tomíno (zpěvák kapely) skvěle odlehčoval atmosféru, padlo i pár vtípků a opět, již asi po čtvrté si s nimi zazpívala moje velmi dobrá kamarádka Jitka .... Koncert jsme si užili celá rodina, tedy až na Filípka, ten se spokojil u babičky a procházkou před spaním.
 O víkendu jsem se zůčastnila opět trhů v Lázních Bludov, kde se každoročně koná dřevosochání s následnou aukcí mistrovských děl. Opět i zde jsem byla prvně , skvělá atmosféra, mistři sochaři neskutečně šikovní a parádní show.

Také vím, že mám dlouhou pauzu. To září je asi jedním z nejnáročnějších měsíců v roce. Nejen že děti usednou do školních lavic a to je spojené s pomůckami,ale i to, že zjistím že z poloviny věcí vyrostli.A tak jen nakupuji a doplňuji co ještě chybí. Také jsem oslavila svoje narozeniny.... ... dostala jsem spoustu krásných dárečků a nebyla bych to já, kdybych si nenadělila i jeden sama ..... manžel si ťuká do čela :-) ...... Před dvěmi lety to byl kredenc z naší jídelny a nyní jsem si jela pro starou velkou malovanou truhlu.Tak si s ní venku pomalounku hraji a opravuji. Také do toho šiji nově sovičky, a po večer jich háčkuji svetry. Nuda se zde nekoná ! Baví mě to, a co nás baví, nás činí šťastnými. A když jsme šťastní, máme pozitivní myšlení. Přeji vám také pozitivní náladu a chuť do práce, kterou máme rádi i kterou musíme ustát ! Pokud se Vám sovičky líbí, můžete se zúčastnit souteže která právě běží na mém facebooku, a vyhrát  jednu z nich :-)
 https://www.facebook.com/Truhlice-322000314615220/timeline/


 Krásné dny - Danča


Okomentovat