.

.

neděle 2. dubna 2017

Jednoduchá kapsa na příbory


   Ahoj, po docela dlouhé odmlce jsem tu. Jaro ještě ani neofouklo kliku našich dveří, ale práce je pořád čím dál víc zdá se mi :-) Ta pomyslná zimní pohoda se vytratila neskutečnou rychlostí, a místo ní to člověka žene čím dál častějí ven, pohrabat zahradu, zastřihnout pár šlahounů na ovocných stromcíh, opravit vypadané laťky na našem plotě, vymýšlet návody do časopisu a usedat k šicímu stroji ..... noooo, je toho nějak moc. Tak jsem si pro vás přiravila jednoduchý návod na kapsu na příbory na jídelní stůl. Určitě budete nyní pracovat s jutovou tkaninou, když se blíží ty Velikonoce a ze zbytků si právě můžete udělat právě tyhle krásné kapsy. Tak jdeme na to :-)

pomůcky: nůžky, jehla a nit, tavná pistole, krajka, juta, přízdoby : knoflíky, srdíčka, korálky, andílci apod


 Kapsu můžeme ušít v ruce, nebo i na šicím stroji

postup 1 : ustřihneme si tkaninu ve velikosti 12x 40cm. 40cm = výšce příboru, každé jsou jiné tak si ji přízpůsobte. 1/3 přehneme a utvoříme kapsu

 postup 2: na konec tvořící kapsu přišijeme krajku​, kde konce zahneme dovnitř. Potom na každé straně prošijeme. Stejným způsobem si krajku našijeme i na horní část kapsičky. Na hotový výrobek si pomocí tavné pistole nalepíme dekorační srdíčko, andílka, můžeme ozdobit také mašličkou z jutového provázku a knoflíkem. Taky jsem se pustila do své úplně první megavelké andělky. Tahle má 80cm, byl to dárek pro jednu kamarádku, tak snad jsem její očekávání splnila :-)


Krásné slunné dny
Danča
Okomentovat