.

.

úterý 24. listopadu 2015

Šance aneb Vánoce patří dětem


Když jsem na facebooku spatřila leták téhle akce, byl to jako blikanec, který jasně řekl, tam musíš být ! Několik dní dní jsem seděla u šicího stroje a šila opět polštáře. Namalovat si polštář, odnést si jej domů a použít zcela svou fantazii ,se líbí nejen dětem,ale i rodičům. Tak během měsíce se mi podařilo ušít 90 polštářů, pár andílků,kočiček, napekla jsem sušenky aby při té kreativní činnosti bylo co k zakousnutí . Také chtěl pomoci můj kamarád Peťa, který vyrobil krásná miniaturní mydélka ve tvaru andílka. Na výběr byla ve třech vůních, mandle,borůvka a vánoční skořice. Ještě jsem k pár mydélkům ušila malé vánoční pytlíky , a ty jsme zavěsili na háčkovaný strom, který mimo jiné slouží u nás doma jako adventní .

 Tahle akce, byla určena pro hemato-onkologické dětské oddělení ve fakultní nemocnici Olomouc. 
Lidé mohli donést hračky, kabelky, oblečení, boty, šátky,plyšáky apod. A tohle všechno se zde prodávalo za cenu " co dáš ,to dáš" Naše Barča si také dovezla pár pěkných kousků. V nabídce byly i svatební šaty, střevíčky ,doplňky atd. 
I když se mi tahle akce líbila, přála bych si, aby se již nekonala.
Aby nebylo pro koho vybírat.
Aby všechny děti byly zdravé !

 
 V Zoo koutku byla k vidění surikata,želva ale i tyhle nádherné mega velké kočky.
 Mainská mývalí kočka, je největší. Získala jsem pár informací o tom, že tahle kočka, potřebuje mít kolem sebe rodinu, Že s rodinou sdílí vaření, úklid,ale i odpočinek na gauči. Nerada je sama a není taková, že se vrací na své místo jako kočka domácí, ale touží po své rodině a chce být s lidmi se kterými vyrostla. Tahle kočka váží 10kg :-)
                   Dětem pomáhali i rodiče, radili co namalovat ,nebo malovali sami.
   A tyhle dvě úžasné dámy ? .....ÚŽASNÉ !!! výrazy dětí mluví za vše.  Módní přehlídka šatů v retro stylu - to byla podívaná, nádhera  A co si myslíte o tomhle obrázku na polštáři? Dětská nevědomost, láska a fantazie je to , co nám dospělým chybí . A proto že se blíží ty nejkrásnější svátky v roce, Vánoce, zkuste i Vy udělat dobrý skutek.
Že nevíte jaký ? Stačí se usmát na prodavačku,která má za sebou dlouhý den, nebo pozdravit starší paní či pána s velkým úsměvem. Úsměv je zadarmo, nestojí nic a je to jediný projev lásky a emoce , který je na našem těle vidět.

 Úsměvné dny - Danča
Okomentovat