.

.

neděle 13. prosince 2015

Chaloupka na Vršku   Tak jsem si dovolila utéct před prací,kuchyní a každodenní rutinou do míst, kde se narodili moje babička s dědečkem. Na překrásné Valašsko , které mě od mala velice přitahuje, vzbuzuje ve mě jakousi nostalgii a vždy ve mě zažehne žár, který je mému srdci nejblíž. Mám to tady strašně ráda . Jejich nářečí , zvyky, lidé jsou zde přátelští, vstřícní a laskaví.  Návštěva Valašských Klobouků , byla cílená k vůli Mikulášovi a ohromným čertiskům , kteří zde skáčou aby rozezněli své zvonce, kterými jsou opásáni. Tohle byla letošní mise za Mikulášem, děti se na to už dlouhou dobu připravovali, kromě naší Barči totiž všichni věří na tyhle bytosti. Kluci mají skoro 9 , ale čerti, Mikuláš a Ježíšek je skutečně skutečné !!
   Na trzích, kde bylo ... no ani nechci vědět kolik tisíc lidí .... byla jedna malinká, na spadnutí chaloupka. Náš Filípek říká, že je to "Chaloupka na vršku" Tady naši kluci ochutnali prý ty nejlepší "zemňáky" se solí a kefírem, zazpívali jsme si písničky s harmonikou ..... to bylo tak krásné, ani idejít se mi odtud nechtělo.

 

Stánky s kořením, sýry, bylinkami, práce kolářů a kovářů, zabíjačka ......
Už jsem si myslela že ho nenajdu .Kolena se mi úplně rozklepali, když jsem našla tenhle stánek. Formy na perník , kterými mě pobláznila Lenka Včelka . Pán se řemeslu naučil od svého tatínka, ukázal nám jak tyhle poklady vytváří   ..... uvidíme jestli mi Ježíšek také nadělí jednu z krásných forem :-)     Tímhle jsem nasála tu pravou vánoční atmosféru. Zahřála se punčem, zazpívala si , a bylo mi dobře.
Danča

Okomentovat