.

.

středa 31. ledna 2018

v Zoo


   Hurá do Zoo. A tak jen já a dvojčata jsme se vydali na návštěvu do Zoo až do sousedního Polska. Tohle Zoo určitě stojí za zmínku, protože od nás není tak daleko a je velmi pěkná. Rozlohou není zas až tak velká, takže vás nohy bolet budou méně než třeba ze Svatého kopečku v Olomouci, Lešné, nebo Dvora Králové. Za zmínku stojí především afrikárium/oceánium. Pod obrovskými akvárii můžete pozorovat mořský svět, "pana učitele" alias rejnoka z pohádky Hledá se Nemo, velké žraloky, mořskou želvu, různobarevné drobné rybky, dokonce i medúzy nasvícené UV světlem ,ale také hrochy. Ti mají mezi sebou nyní mládě, a jejich hraní pod vodou si vychutnáte pěkně zblízka :-)

  Obrovský výběh s bazény pro tučňáky i lachtany,můžete pozorovat snad ze všech stran, i z balkónu.
Uvnitř afrikária se nachází také restaurace , trochu se podobá té v Ikea, cenově přijatelné a i chutné. Jo, a mají skvělé dezerty :-)
 Výběh pro šelmy je také velmi chytře a trochu i adrenalinově řešený. Do plotu je zakomponován "nabouraný" džíp/jeep, do kterého můžete usednout, a když budete mít štěstí, tak na přední kapotu vyskočí lev nebo lvice, takže vás dělí pouze čelní sklo......

  Další budova je plná plazů,  ještěrek, varanů, želviček, brouků či pavouků. Tady se nám ve vší kráse ukázal kajman.       Největší krokodýl jakého jsem kdy viděla, velký respekt před tímhle zvířetem... uff.


 A tihle kapustňáci, si vážně pochutnávají na kapustě a zelí :-)

  

 Pavilon opic, jsme proletěli bleskovou rychlostí, protože v dálce jsme viděli několik slonů, tapíry, nosorožec a překrásné žirafy. Já jsem si to s klukama náramně užila, kluci určitě taky. Joooo a málem bych zapomněla napsat, kde se tahle krásná Zoo nachází, takžeee.... je to v Polsku ve městě Wroclaw.
 Určitě stojí za vaši návštěvu. 
 Pohodové zimní dny :-)
Danča
Okomentovat